Захист вашого авто

Після покупки автомобіля виникає питання про його охорону. І тут обов’язково потрібна допомога фахівців. Фірма «АВТОТЮНІНГ» має багаторічний досвід установки електронних охоронно-протиугінних автомобільних комплексів «Sheriff», «Prizrak», «Black Bug», «Pandora», «Star Line», «Benish GPS», і багатьох інших, і з радістю допоможе підібрати оптимальне рішення саме для Вас.

В першу чергу, варто виключити системи з однокнопочні управлінням постановкою і зняттям з охорони, і якщо фахівець вам буде рекомендувати таку сигналізацію, то існує серйозний привід засумніватися в його компетентності. Природно, що керуючий код повинен бути динамічним і лише діалоговим бо інші легко скануються та відтворюються за допомогою доволі простих приладів. Визначити наявність реального діалогового коду простому автолюбителю не так просто. Ситуацію рятує те, що виробники систем начебто не шахраюють і напис на пакувальній коробці про наявність діалогового коду відповідає дійсності.

Другий фактор, що впливає на майбутню безпеку системи, — це здатність сигналізації працювати з віддаленим цифровим реле блокування. Найкраще, щоб управління ним було бездротовим, але і досить ефективним буває управління по однопровідній цифровій шині. Крім солідної переваги в скритності і стійкості до знешкодження, подібні технології дозволяють використовувати необмежену кількість подібних реле.

З цифровими реле досить просто реалізувати непоганий захист навіть карбюраторних автомобілів за схемою реле під капот, а капот на замок. І нехай викрадач тішиться тим, що схема управління двигуном загальновідома і елементарна. Дістатися до такого блокування буде ой як непросто.

Кількість автомобільних сигналізацій з «чарівними коробочками» у вигляді цифрового реле зростає з кожним днем, але про впровадження цієї технології в сектор простеньких сигналізацій, на превеликий жаль, поки що не йдеться.

Також необхідно уважно поставитися до кількості сенсорів, які вже є, або можуть бути підключені до основного блоку сигналізації. Наявність тільки одного датчика удару в сучасній сигналізації — слабкий захист. Але деякі виробники обмежуються тільки їм. Для повноцінного захисту необхідний як мінімум ще один вхід під датчик об’єму, ну а якщо є можливість підключити датчик руху або положення, то це ще краще.

Дальність двостороннього зв’язку — один з найбільш суперечливих, недостовірних та важко перевіряються параметрів, оскільки залежить від методики вимірювань, місця, часу доби і т.д. За своєю суттю він чимось нагадує час відгуку пікселів у рідкокристалічних моніторів — у кожного виробника своя методика вимірювання, і кожен вказує різні значення навіть для одних і тих же матриць. З радіусом дії каналу оповіщення ситуація схожа: «забрудненість» радіоефіру в конкретний момент часу, розташування антени, в кінці кінців, географічне положення як автомобіля, так і пейджера істотно впливають на кінцевий результат. Тому залишається тільки здогадуватися про те, в яких умовах дальність зв’язку буде збігатися із заводською, а в яких буде істотно менше, причому не виключений той факт, що іноді така може виявитися навіть вище заявленої. Більш адекватну інформацію про дальність роботи двосторонньої зв’язку можна отримати у спеціалістів настановних центрів і при реальних випробуваннях, результати яких час від часу спливають у пресі, або у Всесвітній павутині. Безсумнівно, корисною опцією буде контроль зони зв’язку блоку сигналізації з пейджером, за допомогою цієї функції можна завжди перевірити, чи надійшов на пейджер сигнал тривоги чи ні.

Всі перераховані вище вимоги стосуються тільки охоронних здібностей, але це не усі сервісні функції, які реалізовані в сучасних сигналізації.

Так що вибір двосторонньої сигналізації в ідеалі виглядав би наступним чином:

Система з роздільними кнопками постановки / зняття з охорони.
Діалогове кодування радіоканалу.
Підтримка сигналізацією цифрових реле блокування.
Наявність функції контролю радіоканалу.
Безсумнівно, що найважливішим фактором надійної охорони автомобіля є якість установки сигналізації та творчий підхід майстра-установника. Саме такі установники працюють у фірмі «АВТОТЮНІНГ». А посилити охорону допомагають іммобілайзер і механічні блокіратори (наприклад замки КПП — CONSTRUCT).

GSM-сігналізаіі

GSM-сигналізації — це системи, які для передачі тривожного сигналу водієві використовують не звичайний радіоканал, а канали стільникового зв’язку, радіус дії яких обмежений тільки зоною покриття мережі. Крім цього у подібних систем є ще одна важлива перевага: підвищена ймовірність того, що водій буде вчасно поінформований про стан автомобіля. У разі тривоги GSM-сигналізація «видзвонюють» або відправляє SMS-повідомлення на телефон (або на кілька телефонів, запрограмованих заздалегідь).

Найперші GSM-сигналізації використовували в якості джерела сигналу звичайні стільникові телефони, які підключалися до сигналізації через спеціальні перехідники. Подібні конструкції виявилися нежиттєздатними: в умовах низьких температур і високої вологості телефони часто давали збої і відмовлялися працювати, тому їх замінили більш досконалими моделями з вбудованими GSM-модулями, які дожили і до сьогоднішніх днів.

Подальша модернізація в GSM-сигналізації пішла іншим шляхом — нарощування функціональних можливостей. За досить короткий проміжок часу вони «навчилися» управляти додатковими пристроями, запускати і блокувати двигун, прослуховувати салон автомобіля, заміряти бортове напруга, температуру і т.д.

GSM / GPS-системи сигналізації за короткий час стали дуже популярними у автомобілістів і надають власникові можливість самостійно спостерігати за своїм автомобілем або парком автомобілів.

Для повного контролю власнику супутникової сигналізації тепер не обов’язково вдаватися до послуг стороннього операторського центру, а досить мати при собі мобільний телефон або комп’ютер (в залежності від моделі) з встановленими картами або виходом в Інтернет, куди і надходить різна інформація про знаходження автомобіля, маршрутах його пересування і навіть про поточну швидкість або час стоянки.

Єдиним фактором, який стримує масове використання подібних систем, є їх відносна дороговизна і незнання водіїв про їхнє існування.

Іммобілайзер

Іммобілайзер — автоматично блокує двигун автомобіля через 30 секунд після вимкнення запалювання

функціонує без ключа за допомогою коду або мітки
не можна ідентифікувати поза салону автомобіля
мінімальне втручання в електроніку машини
вимагає багато часу для від’єднання
має сигнал, який неможливо перехопити
в разі кількаразового введення неправильного коду блокується
можна розмістити будь-де
Іммобілайзер є одним з видів пристроїв проти викрадення, який діє за принципом блокування руху автомобіля шляхом роз’єднання однієї з електричних ланцюгів (запалювання, стартера або паливного насоса). Звідси, власне, і назва — від англійського слово «immobiliser» перекладається як «той, який позбавляє руху». При відносній простоті в експлуатації і монтажі, іммобілайзер має ряд істотних переваг перед іншими пристроями проти викрадення.
Головна перевага полягає в тому, що встановивши іммобілайзер, не потрібно постійно пам’ятати про необхідність ставити автомобіль під охорону — адже це протиугінний пристрій починає діяти самостійно через 30 секунд після того, як водій вимкнув двигун.

Наступна перевага іммобілайзера полягає в тому, що в більшості випадків його неможливо візуально ідентифікувати в салоні автомобіля. Отже, злочинець, намагаючись проникнути в салон авто, не знатиме, що всередині його чекає ще одне протиугінний пристрій. Крім того, через тяжкості визначення розташування блоку системи і з’ясування принципу його роботи, іммобілайзер дуже складно від’єднати. Це є черговим плюсом на користь цього пристрою проти викрадення.

Іммобілайзери бувають двох видів: штатні та позаштатні. Штатні іммобілайзери входять в стандартний комплект автомобіля — їх встановлюють на заводі-виробнику. Позаштатні іммобілайзер встановлюються додатково для вищого рівня захисту від угону.

Кнопкові іммобілайзер покликані унеможливити запуск двигуна автомобіля під час того, як система заблокована. Такий іммобілайзер складається з двох частин: кнопкового номеронабирача і реле блокування. Обидва пристрої безпосередньо пов’язані між собою проводом і це має ряд переваг. Клавіатуру можна розмістити в будь-якому зручному місці — на торпедо, на консолі, або в бардачку, а можна використовувати штатні кнопки автомобіля.

Можна помістити клавіатуру цього протиугінного замка і в недоступному для ока місці — код на номеронабирачі можна легко ввести наосліп. Сигнал, який передається через дроти, неможливо перехопити (що надає перевагу цьому електричному протиугінні замку перед сигналізацією). Перерізання самого кабелю ніяк не допоможе «знешкодити» іммобілайзер, а навпаки — швидше ускладнить ситуацію для злодія. У бездротових систем своя перевага — при використанні злодієм радіоглушника двигун не запуститься, бо не отримає дозволяючий сигнал.

Реле блокування залито пластичної смолою, яка запобігає потраплянню вологи до нього. Завдяки цьому іммобілайзер можна розмістити під капотом автомобіля, де безпосередньо відбувається розрив ланцюгів.

Дозвольте нагадати, що іммобілайзер, як і будь-яке інше пристрій проти викрадення, повинні встановлювати тільки професіонали. Не ризикуйте, адже 50% надійності роботи пристрою залежить від правильності його монтажу та кваліфікації персоналу, який цим монтажем займається. Ми радимо купувати і встановлювати іммобілайзери у нас, в Фірмі «АВТОТЮНІНГ».

Супутникова протиугінна система Benish

Фахівці фірми «АВТОТЮНІНГ» так само раді Вам запропонувати протиугінну систему Benish GPS. Супутникова протиугінна система Benish це:

Збереження Вашого автомобіля, безпеку водія і вантажу;
Допомога в позаштатних ситуаціях: виклик швидкої допомоги, ДАІ, МНС, евакуатора, і інше;
Підтримка Диспетчерського центру при русі по незнайомій місцевості;
Знижки при страхуванні автомобіля (до 70% за ризиком «викрадення»);
Запобігання нецільового використання службового транспорту;
Контроль швидкості: при перевищенні обмежень — абонент отримує повідомлення по e-mail або sms;
Можливість встановити заборонні зони в’їзду для Вашого автомобіля (при перетині зон — звіт по e-mail або sms);
За бажанням клієнта -доставка звітів по e-mail або sms про історію автомобіля за будь-який період (від доби до року): місцезнаходження, маршрут, показники датчиків і т.д .;
Контроль розташування і стану своїх автомобілів не виходячи з дому чи офісу через мережу Інтернет;
Незмінним принципом є повна конфіденційність власника автомобіля.
Супутникова сигналізації і система безпеки Benish Guard це:

Якісне, сертифіковане обладнання;
Цілодобово працює Диспетчерський центр, практично миттєво реагує на будь-яку тривогу від Вашого авто;
Договір з ДАІ МВС України про обов’язкове і негайне реагування, що є гарантією збереження Вашого авто і невіддільним пунктом схеми захисту.
Система Benish Guard встановлюється приховано і неможлива для виявлення зловмисникам. Жодного викрадення за всі роки !!!

Фірма «АВТОТЮНІНГ» є сертифікованим сервісним центром з установки супутникової протиугінної системи Benish. Захистіть свій автомобіль!