Фірма АВТОТЮНІНГ пропонує послугу з антишумової обробки кузовів автомобілів та усунення скрипів деталей салону.

Уявімо собі працюючий двигун. Звукові хвилі, а попросту — шум, поширюється на всі боки. Через метал стінки моторного відсіку, штатну шумку, килими та інші елементи салону інтенсивність шуму значно знижується. Але ми його все одно чуємо. Проходячи крізь метал стінки моторного відсіку (а також в будь-якому іншому місці), звукові хвилі втрачають свою енергію, але викликають вібрацію поверхні. Найбільше подібних вібрацій схильні «плоскі» поверхні великий площать: підлогу, дах, стінка моторного відсіку, фільонки дверей, боковини багажника і т.п., менш — ребра жорсткості кузова, елементи малої площі і з великим числом «вигинів» металу: стійки та ін .. Вібрація — наслідок переходу енергії звукової хвилі в механічну енергію коливань. Крім того, вібрації металевих поверхонь пов’язані безпосередньо з вібрацією елементів самого автомобіля, тому що двигуна, трансмісії, елементів ходової частини і т.д. Амплітуда вібрацій металу невелика, але ці коливання породжують нові звукові хвилі, які ми також чуємо. У житті неможливо відокремити первинні (проникаючі в т.ч. через ущільнювачі) звукові хвилі від вторинних (викликаються вібрацією металевих поверхонь), чути просто широкосмуговий шум.

Шумоізоляція — це вібродемпфірування металевих поверхонь (матеріал наноситься безпосередньо на метал кузова) з метою «заглушити» вторинні звукові хвилі, а потім укладання додаткових шумозахисних матеріалів (в залежності від мети застосування існують різні структури матеріалу). При вібродемпфіруванні поверхні механічна енергія коливань площ металу переходить в теплову енергію шару віброізоляції, таким чином значно знижується інтенсивність вторинних звукових хвиль. Для бюджетної шумоізоляції вібродемпфірующім матеріалом досить покрити 80-90% поверхні металу, не зачіпаючи ребер і інших жорстких частин кузова.

Описаної обробці піддаються стінка моторного відсіку зсередини, підлога салону, тунель, карти дверей (для якісного звуку — заклеюються технологічні отвори під картою або ж вся площа), дах, багажник … Розбирається весь салон, включаючи, якщо необхідно, демонтаж торпедо і обігрівача і поверх штатної віброізоляції укладається шар (або кілька) додаткової віброізоляції. Якщо штатна віброізоляція не лежить на металі, від часу зіпсувалася і т.д., її можна демонтувати або спробувати укласти на місце. Шумоізоляція укладається під рідні штамповані деталі шумоізоляції, килими тощо

Існують різні види прокладок для того, щоб прибрати ненав’язливі поскрипування. Деренчання і шуми внутрішньосалонового пластика (деталі облицювання і т.п.) крім прокладання та проклеивания стиків також можна частково усунути за допомогою вібродемпфірованія великих площ пластика спеціальним матеріалом, а найчастіше — звичайною легкою віброю.

Чи потрібно обробляти антишумовими матеріалами дах, двері, багажник?           З одного боку відносно невелика кількість зовнішніх шумів проникає через зону даху. З іншого боку — при русі на досить великій швидкості дах стає досить сильно вібруючою зоною — джерелом вторинних шумів. Є ще таке явище як стукіт крапель дощу по даху і т.п. При обробці даху вібро- шумопоглинаючими матеріалами ефект від зазначених неприємних явищ нівелюється в значній мірі. Крім того, маючи під собою бітумну основу, метал даху здатний краще витримувати град.

Що стосується дверей, то через них надходить досить велика кількість зовнішніх шумів, площі фільонок великі (саме скло — відмінний шумоізолятор). Тому обробка дверей за важливістю може поступатися лише самим шумливим зонам — стінці моторного відсіку і підлозі салону. Часто якісна обробка дверей салону дає ефект, який можна порівняти з ефектом від обробки, скажімо, такої важливої зони як підлога. Особливо це стосується автомобілів великих розмірів з якісно заводською обробкою підлоги. Крім того, слід згадати, що двері традиційно оброблені з заводу недостатньо (це стосується і досить дорогих автомобілів).

Обробка жорстких елементів і стійок, а також підкапотного простору — виправдано тоді, коли все інше вже зроблено. Якщо виконувати роботи за принципом «дрібниць немає», тоді варто звернути увагу і на зазначені зони.

Автомобілі різних марок і моделей істотно відрізняються один від одного, тому до кожної машині ми знаходимо абсолютно індивідуальний підхід. Досвід роботи дозволяє фахівцям фірми «АВТОТЮНІНГ» вибрати найбільш відповідне рішення для Вашого автомобіля.

Ми робимо автомобілі краще!