GPS навігатор — це побутовий прилад, основною функцією якого є прийом сигналів з супутників GPS і обчислення свого місця розташування (координат). Крім того, за допомогою всіх, навіть найпростіших, GPS навігаторів можна запам’ятовувати Ваші координати у вигляді шляхових точок, складати з них маршрути, керуючись покажчиком шляху визначати напрямок на потрібну точку, автоматично запам’ятовувати координати по ходу руху (шляховий журнал). Більш складні прилади мають можливість завантажувати та відображати електронної карти (як правило, у власному форматі). Деякі GPS навігатори мають також вбудований магнітний компас і барометричний висотомір.

За останні кілька років GPS навігація перетворилася з дивини в доступний і зручний інструмент сучасної людини. Все більша кількість водіїв можуть дозволити собі купити GPS навігатор, а карти для навігації стають точніше і докладніше.

Що ж собою являє навігатор. Абревіатура GPS означає Global Positioning System, що в перекладі на російську мову звучить як «Глобальна Система Позиціонування». Спочатку вона мала назву Navstar (з 1978 року) і використовувалася виключно у військових цілях для визначення місцезнаходження певних об’єктів. Система GPS складається з більш двадцяти супутників, які обертаються на орбітах планету Земля і посилають сигнали на певній частоті на її поверхню. Супутники розташовані таким чином, що своїми сигналами вони «покривають» практично всю поверхню Землі і таким чином забезпечують можливість використовувати будь-яку кількість gps навігаторів в будь-яких країнах світу. Сама суть роботи будь-якого GPS-приймача дуже проста і полягає в тому, що кожен супутник в стані посилати сигнали тільки на певну ділянку земної поверхні. У свою чергу портативний GPS навігатор приймає сигнали від певної кількості супутників і обчислює відстані до них. Таким чином, навігатор визначає свої географічні координати за допомогою елементарних формул. Встановлене програмне забезпечення і спеціальні карти для gps навігаторів, дозволяє побачити користувачеві своє місце розташування (яке відповідає поточним координатам) на електронній карті місцевості.

У сучасних умовах, в житті будь-якої людини часто виникають різні життєві ситуації, коли необхідно швидко дістатися з одного місця в інше або швидко отримати інформацію про оптимальний дорожньому маршруті. Однак найчастіше буває так, що людина не володіє даними про те як можна максимально швидко дістатися в те чи інше місце, щоб не потрапити в тягучку або пробку. Також досить часто буває потрібно швидко зорієнтуватися на місцевості, щоб зрозуміти який напрямок вибрати. У перерахованих і багатьох інших життєвих ситуаціях Вам допоможе прилад під назвою навігатор, який в останні роки користується величезною популярність у автомобілістів, туристів, мандрівників і інших категорія населення.

Точність свої поточні координати для gps навігаторів, залежить в першу чергу саме від встановленого програмного забезпечення, а саме від того наскільки точно вона «переносить» отримані від навігатора дані на карту місцевості. Історично перші портативні gps навігатори могли тільки показати користувачеві виключно його географічні координати. У свою чергу сучасний навігатор здатні виводити велику кількість дуже корисних даних, щодо вашого поточного місця розташування і пройденого маршруту в цілому.

Багатьом автомобілістам автонавігатори допоможуть зробити будь-які поїздки на транспортному засобі набагато більш комфортними і приємними. Наприклад, навігатор буде особливо актуальним для тих людей, яким часто доводиться їздити по великому місту, який вони знають не досить добре. В автомобілі, в принципі, можна використовувати і КПК з вбудованим модулем GPS, однак його точність визначення місця розташування залишає бажати кращого, а маленький екран не дуже практичне при водінні. Тому при виборі GPS навігатора в транспортний засіб стоїть все ж звернути увагу на повноцінні спеціалізовані пристрої, які зможуть прокласти маршрут, визначити точно місцезнаходження і навіть підказати коли і де потрібно повертати. Крім того, багато сучасних моделей можуть зберігати маршрути у вбудованій пам’яті, що позбавляє Вас від необхідності кожного вводити початкові і кінцеві точки майбутньої поїздки.

Усі пропоновані нами автомобільні навігатори є сучасними моделями з широкими функціональними можливостями.

Сучасним рішенням так само буде установка штатного головного пристрою з вбудованою навігацією і багатьма іншими функціями. Про це докладніше в рубриці ТВ, аудіо, відео.